آدرس 

شعبه اول:پونک، خیابان اقبال پور، بین کوهسار ۱۳ و ۱۴
شعبه دوم:پاسداران,میدان هروی,ابتدای پیچ شمس آباد,پلاک32

تلفن تماس

۰۹۱۲۲۳۸۰۳۲۸

Menu
دانستنی ها

چه زمانی نیاز به تعمیر مبلمان است؟

زمان تعمیر مبلمان

مبلمان به عنوان مهمترین بخش دکوراسیون داخلی شناخته می‌شود که نظم و ترتیب خاصی به خانه می‌دهد. تنوع و جذابیت مدل‌های جدید هر روز درحال افزایش است و حضور مدل‌های خوش رنگ و لعاب تر افراد را نسبت به انتخاب حریص تر می‌کند. امروزه بسیاری از افراد در هنگام خرید مبلمان توجهی به کیفیت و جنس مواد به کار رفته در مبلمان انتخابی خود ندارند و جنبه زیبایی آن را ملاک انتخاب قرار می‌دهد. این بی توجهی به کیفیت و مهمتر از آن زندگی اجاره نشینی و جابه جایی مداوم از این خانه به آن خانه آسیب دیدگی مسلم مبلمان را در پی خواهد داشت. بسیاری از افراد در هنگام خراب شدن مبلمان توجهی به آن نمی‌کنند و با هدف تعویض مبلمان و خرید مبلمان جدیدتر اجازه می‌دهند که آسیب دیدگی به همان شکل باقی بماند. باید توجه داشت که در عصر حاضر هزینه‌های زندگی به ما اجازه خرج‌های اضافی را نمی‌دهد پس بهتر است به جای تعویض مبلمان که هزینه سنگینی را به اقتصاد خانواده تحمیل می‌کند از تعمیرات مبل استفاده نماییم.

در سال‌های اخیر حرفه تعمیرات مبلمان که زیر نظر نجاران حرفه ای راه اندازی شده است به گونه ای عمل کرده اند که مبلمان فرسوده و آسیب دیده را تحویل گرفته و با حفظ طرح کلی اقدام به ترمیم آسیب دیدگی‌های مبلمان می‌نمایند. این تعمیرات نسبت به خرید مبلمان نو هزینه ای به مراتب کم تر را در بر خواهد داشت.
در اکثر مواقع مبلمان تعمیر شده توسط شرکت‌های تعمیرات مبل هیچ فرقی با مبلمان نو ندارند و در نگاه اول بیینده تصور خواهد کرد مبلمان جدیدی را خریداری کرده اید.
علاوه بر آنچه که گفته شد بسیاری از افراد علاقه خاصی به مبلمان قدیمی خانه خود دارند و با وجودی که آن مبلمان آسیب دیده است همچنان از آن استفاده می‌نمایند یا آن را به عنوان نوعی دکور در دکوراسیون داخلی خانه به کار می‌برند. صنعت جدید تعمیرات مبلمان با تعمیر این نوع مبلمان می‌تواند کمک بسیاری به حفظ خاطرات و وسایل نوستالوژیک شما داشته باشد.

اما چه زمانی باید به فکر تعمیر مبلمان افتاد؟

بسیاری اجازه می‌دهند که مبلمان به نهایت آسیب دیدگی خود برسد آنگاه در پی تعمیر مبلمان بر خواهند آمد در حالی که بهتر برای جلوگیری از فرسودگی بیشتر باید در اولین قدم آسیب دیدگی آن را رفع کرد و اجازه پیشروی به آسیب دیدگی نداد.

مواردی که نیاز به انجام تعمیرات مبل است.

شکستگی کلاف و چارچوب مبل
پارگی  و تکر برداشتن روکش مبل 
پوسته پوسته شدن روکش مبل چرمی
شکستگی و کنده شدن دسته یا پایه مبل
نشست فوم یا اسفنج نشیمن گاه یا پشتی مبل
ایجاد خراش روی شکاف روی قسمت‌های چوبی مبل

دلایل اصلی آسیب دیدگی مبلمان

در آسیب دیدگی مبلمان دلایل زیادی می‌تواند دخیل باشد اما سه دلیل عمده که بیشترین آسیب را به مبلمان می‌رساند. موریانه و رطوبت و جابه جایی غیر اصولی است. 

آسیب مبلمان توسط موریانه 

چوب غذای موریانه است و زمانی که موریانه به چوب بیفتد چوب مورد نظر پوک شده و پس از مدتی استحکام خود را از دست خواهد داد. موریانه‌ها بیشتر در مناطق مرطوب وجود دارند. برای جلوگیری از خوردگی بافت چوبی مبلمان توسط موریانه سعی کنید قسمت‌های چوبی را با یک لایه روغن بپوشانید خصوصا پایه‌های چوبی مبلمان را تا راه نفوذ موریانه‌ها مسدود شود.

آسیب مبلمان توسط رطوبت

عامل دوم در تخریب و فرسودگی مبلمان رطوبت است. زمانی که مبلمان در تماس مستقیم با آب باشد یا برای تمیز کردن آنها آب زیادی مصرف شود چوب مبلمان آب را به خود جذب کرده و پس از مدتی ورم کرده و می‌ترکد. برای جلوگیری از این نوع خرابی بهتر است از تماس مستقیم آب با مبلمان جلوگیری شود. این آسیب دیدگی به خصوص در مناطق مرطوب بسیار رواج دارد. برای جلوگیری از تحمیل هزینه اضافی برای تعمیر مبلمان رطوبت دریافتی مبلمان خود را کنترل نمایید.

آسیب مبلمان در جا به جایی غیر اصولی

زندگ اجاره نشینی باعث می‌شود انواده‌ها دائم در حال جا به جایی باشند. این جا به جایی‌ها باعث آسیب رساندن به وسایل بزرگ مانند مبلمان می‌شود. سعی کنید در جا به جایی‌ها از افراد حرفه‌ای کمک بگیرید. لبه‌های تیز مبلمان را با استفاده از پارچه یا پتو ببندید و به نوعی ضربه گیر برای آنها ایجاد نمایید.

نویسنده: مهاجر
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
3.0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید