آدرس 

شعبه اول:پونک، خیابان اقبال پور، بین کوهسار ۱۳ و ۱۴
شعبه دوم:پاسداران,میدان هروی,ابتدای پیچ شمس آباد,پلاک32

تلفن تماس

۰۹۱۲۲۳۸۰۳۲۸

Menu
دانستنی ها

استفاده از اسپری محافظ نانو در مبلمان

فناوری نانو

با پیشرفت تکنولوژی هر روزه فناوری‌های جدید به بازار ارائه می‌شود که زندگی مردم عصر حاضر را به سوی آسان‌تر شدن پیش می‌برد. فناوری نانو یکی از این علوم جدید است که خدمات شایانی به بشریت نموده است. این فناوری در بحث حفاظت از وسایل خانه، به خصوص مبلمان قادر به ارائه فرمولی مشتق از الکل شده است که با ایجاد یک لایه محافظ بر روی الیاف از آنها در برابر آلودگی های خارجی مانند: رطوبت، روغن، گرد و خاک و ...محافظت می‌نماید.

اسپری نانو محافظ مبلمان

اسپری نانو محافظ مبلمان، یک اسپری مبتنی بر فناوری نانو است که با استفاده از آن در مبلمان، پارچه و پرده، لایه ای محافظ از جنس سیلیس(SiO2) بر روی آنها ایجاد می‌کند که باعث حفاظت از مبلمان و پارچه در برابر آلودگی می‌شود. این محصول پس از اسپری شدن، با ایجاد یک لایه بسیار نازک بی بو، بی رنگ و غیر قابل لمس بر روی الیاف پارچه پرده و مبلمان از این الیاف در برابر نفوذ هرگونه آلودگی جلوگیری می‌کند. این لایه به گونه ای نیست که امکان تنفس را از الیاف پارچه بگیرد و اجازه رد و بدل شدن هوا به آن را ندهد. حدود 48 ساعت پس از اسپری این محصول بر روی مبلمان و پرده، هیچ مایعی مانند آب، آبمیوه، قهوه، شربت، روغن یا چربی  و گرد و غبار، قابلیت نفوذ به الیاف این مبلمان و پرده را ندارد و علاوه بر آن از به جا ماندن لکه‌ها نیز در این الیاف جلوگیری می‌کند. این اسپری با محافظت از رنگ و بافت اصلی پارچه، به مقاومت آن در برابر آلودگی های خارجی کمک می‌کند. در مواقعی که بروی وسایل محافظت شده با اسپری نانو چیزی ریخته می شود. برای تمیز کردن آن از روی مبلمان کافی است فقط با یک پارچه روی آنها را دست بکشید.
در هنگام استفاده از مبلمان نو یا مبلمان تعمیر شده، به خصوص اگر رنگ آنها روشن باشد دائم نگران لکه شدن و کثیف شدن آنها بر اثر مرور زمان هستیم. با استفاده از اسپری نانو برای ایجاد لایه محافظ بر روی وسایل خانه می توان از اسپری نانو استفاده کرد.

نحوه استفاده از اسپری مبلمان نانو

قبل از استفاده از اسپری محافظ نانو لازم است سطح مورد نظر را از هر گونه آلودگی پاک کنید و اگر لکه ای بر روی این سطح است نسبه به رفع آن اقدام نمایید.
می توانید تمام سطح مبلمان را با یک ماده تمیز کننده بشویید یا برای گرفتن گرد و خاک از روی آن از یک پارچه مرطوب استفاده کنید.
عمل پاشیدن اسپری بر روی مبلمان را در فضای بسته فاقد آلودگی انجام دهید و از آنجایی که بین 24 تا 48 ساعت باید به حال خود باشد بهتر است دور از دسترس افراد خانواده باشد.
قبل از استفاده از اسپری پارچه مورد نظر باید کاملا خشک شده باشد و مرطوب نباشد.
قبل از مصرف اسپری دست کش یکبار مصرف بپوشید تا اثر لکه ی دست شما بر روی مبل نماند.
اسپری را قبل از استفاده چند بار تکان دهید و سپس از فاصله ی 15 سانتی متری شروع به اسپری بر روی سطح نمایید. با فشردن پارچه امکان نفوذ مایع اسپری به درون بافت پارچه را تسریع کنید.
سطح مبلمان پس از استفاده از اسپری کاملا خیس می‌شود. اگر عجله ای برای خشک شدن آن ندارید بگذارید این سطح مدتی باقی بماند تا خو به خود خشک شود در غیر اینصورت با استفاده از باد گرم سشوار آن را خشک کنید. استفاده از باد گرم باعث افزایش مقاومت لایه محافظ در برابر آلودگی ها می‌شود.
بین 24 تا 48 ساعت پس از اسپری نمودن، سطح مبلمان از ورد هر نوع آلودگی به تار و پود پارچه ایمن شده است. در این مدت، استفاده از سطح اسپری شده ممنوع است. بهتر است برای اطمینان بیشتر به آن دست هم نزنید.
ماندگاری این لایه محافظ بین 1تا 2 سال است که بسته به فرسایش پارچه مبلمان شما این زمان می تواند تغییر کند. پس از دو سال می توانید نسبت به تجدید لایه محافظ اقدام نمایید. 

مزایای استفاده از اسپری نانو محافظ مبلمان

این محصول دارای مزایای زیادی می‌باشد که مهمترین آن دوام و ماندگاری پارچه مبلمان شما است. سایر مزایای آن شامل:
ایجاد لایه‌ای بی بو، بی رنگ و غیر قابل لمس
مقاومت در برابر نفوذ مایعات 
مقاومت در برابر رنگ پذیری 
محافظت در برابر ایجاد لکه 
محافظت در برابر رشد باکتری ها
عدم تغییر در بافت و الیاف پارچه
کاهش هزینه ها با عدم نیاز به مواد شوینده
محافظت از تغییر رنگ لباس در اثر تابش نور خورشید
افزایش عمر پارچه به دلیل عدم استفاده از شستشو دهنده های شیمیایی

نویسنده: مهاجر
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
3.0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید