آدرس 

شعبه اول:پونک، خیابان اقبال پور، بین کوهسار ۱۳ و ۱۴
شعبه دوم:پاسداران,میدان هروی,ابتدای پیچ شمس آباد,پلاک32

تلفن تماس

۰۹۱۲۲۳۸۰۳۲۸

Menu
دانستنی ها

تعمیر مبل چوبی

تعمیر خراش روی مبل چوبی

علاقه انسان به طبیعت در زندگی مدرن امروز با وجود فاصله ای که انسان از طبیعت گرفته است باعث می‌شود افراد به استفاده از وسایل چوبی  روی بیاورند. جنس چوب حس و حال خوبی در انسان ایجاد می‌کند که بقیه مواد نمی‌توانند ایجاد کنند. یکی از وسایل پرکاربرد چوبی در منازل، مبلمان چوبی است. این مبلمان ها در ابعاد و اندازه ها و طرح های مختلفی در بازار موجود است که علاقمندان زیادی را به خرید خود جذب می‌کند. چوب با وجود استحکام بالایی که دارد بسیار آسیب پذیر است و لایه رویی آن به دلیل شکنندگی و تخریب پذیری بافت آن ممکن است به راحتی از بین برود و به زیبایی مبلمان شما آسیب وارد کند. 
خراش افتادگی شایع ترین مشکل چوب های مبلمان و میزهای چوبی است. خراشیدگی بر روی مبلمان ممکن است در جریان جا به جایی های مداوم برایتان پیش بیاید. بسیاری با دیدن خراش ها بر روی وسایل چوبی خود به فکر تغییر این مبلمان خود می‌افتند اما بهتر است بدانید این خراش ها می‌تواند در عرض 5 دقیقه با انجام چند روش ساده به راحتی محو شود و مبلمان چوبی شما مانند روز اول شود. 

استفاده از گردو برای رفع خراش روی مبل چوبی

برای رفع خراش های جزیی روی چوب یکی از بهترین مواد گردو است. گردو به دلیل وجود روغن طبیعی اش به راحتی شیارها را پرکرده و رنگ و جلای تازه ای به لایه خارجی چوب می‌بخشد.

استفاده از واکس تیوبی برای رفع خراش روی مبل چوبی

استفاده از واکس های تیوپی برای رفع جای خراش و جلا دادن به سطح چوب میز و مبلمان روش رایجی است. برای این کار کافی است از ابزار فروشی ها یک واکس چوب تهیه کنید که در تیوپ های خمیردندانی به فروش می‌رسند. این واکس را می‌توانید به همراه گردو استفاده کنید و پس از پوشاندن شیارها به وسیله مالیدن گردو بر روی سطح چوب ، واکس را برای جلا دادن به کل سطح روی آن بمالید.

استفاده از خمیر دندان برای رفع خراش روی مبل چوبی

بهتر است خمیر دندان را به عنوان آخرین روش در نظر بگیرید و بیشتر سعی کنید خراش‌ها را با واکس تیوپی یا گردو از بین ببرید. خمیر دندان را روی محل خراش بریزید و اضافه های آن را با دستمال پاک کنید. علاوه بر تمیز کردن سطح شیارها را هم پر کرده و به مرور خشک می‌شود.

استفاده از مداد ابرو برای رفع خراش روی مبل چوبی

مداد ابروهای روغنی برای این کار بسیار مناسبند. این مدادها در رنگ های مختلفی در بازار وجود دارد که شما می‌توانید نزدیک ترین رنگ به چوب میلمان خود را پیدا کنید. نوک مداد را کاملا تیز کنید و با آن روی خراش ها را بکشید تا کاملا مغز مداد به خورد شیارها برود و آنها را پر کند.

استفاده از سس مایونز برای رفع خراش روی مبل چوبی

شاید باورش سخت باشد اما واقعیت این است که سس مایونز به دلیل روغنی که در ساختار خود دارد می‌تواند باعث ترمیم سطح چوبی مبلمان شما شود. داخل شکاف‌ها را سس مایونز بریزید، سس اضافه روی سطح را با دستمالی بردارید. اجازه دهید سس مایونز سه تا چهار روز در محل بریدگی یا شکاف باقی مانند تا به خوبی به لایه های زیری چوب نفوذ کند. پس از این مدت محل بریدگی ورم می‌کند. قسمت های اضافی را با دقت بردارید و با یک سمباده نرم چند بار روی آن بکشید. برای عایق کاری بهتر است از خاکستر سیگار گرم بر روی محل بریدگی استفاده کنید و روی آن را کاملا دست بکشید و برای جلا دادن از واکس جلا استفاده کنید.

استفاده از گچ پاستل برای رفع خراش روی مبل چوبی

گچ پاستل هم مانند مدادهای آرایشی به خاطر چرب بودن بسیار مناسب این کار هستند. سعی کنید رنگ مناسب آن را تهیه کنید و پس از پر کردن شیارها با پاستل با یکی دستمال نرم روی سطح را دست بکشید تا کاملا یکدست شوید. 

استفاده از چسب پودری برای رفع خراش روی مبل چوبی

استفاده از چسب پودری یکی از روش های بسیار کارآمد در تعمیر مبلمان چوبی و وسایل چوبی نظیر میزها است. این پودر را با مقدار معینی آب مخلوط کرده و به شکل خمیر درآورید. سپس خمیر را روی تمام سطح چوبی مورد نظرتان بکشید. این چسب تمام شیارها را می‌پوشاند. بعد از مدتی سطح چوبی را کاملا تمیز کنید و باقی مانده های چسب را بردارید.

نویسنده: مهاجر
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
2.6

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید