آدرس 

شعبه اول:پونک، خیابان اقبال پور، بین کوهسار ۱۳ و ۱۴
شعبه دوم:پاسداران,میدان هروی,ابتدای پیچ شمس آباد,پلاک32

تلفن تماس

۰۹۱۲۲۳۸۰۳۲۸

Menu
دانستنی ها

تعمیر پوسته پوسته شدن رویه مبل چرمی

تعمیرات مبلمان چرمی

مبلمان چرمی

مبلمان چرمی یکی از مبلمان های رایج و محبوب است که به دلیل ظاهر تجملاتی و راحتی که دارد مورد توجه افراد زیادی قرار می‌گیرد. این مبلمان با قابلیت بالای خود امکان ساگازی با دفاتر کاری را بیشتر از خانه ها دارد. استفاده مداوم از این مبل ممکن است آسیب هایی را به آن وارد کند؛ آسیب هایی مانند فرو رفتگی تشک یا پوسته پوسته شدن چرم روی آن که جذابیت این مبلمان را به مرور از بین می‌برد.

مبل هایی چرمی یک روکش چرم مصنوعی دارند که بسیار آسیب پذیر است و قابلیت تخریب بالایی دارد و اگر به آن رسیدگی نشود باعث از بین رفتن شکل و شمایل و زیبایی مبلمان می شود. روکش مبلمان چرمی پس از مدتی شل شده،  ور می آید. به مرور زمان پوسته رویی مبل خراش پیدا کرده و این خراش سرآغاز پوسته پوسته شدن و جدا شدن لایه رویی مبل شود. توجه داشته باشید که پوسته پوسته شدن رویه مبل های چرمی در صورت استفاده مداوم از این مبل ها امری اجتناب ناپذیر است. بسیاری از افراد با وجود علاقه‌ای که به مبلمان و دکوراسیون چرمی خانه خود دارند با مشاهده این پوسته شدن بلافاصله چاره کار را در تعویض مبلمان می ببینند. با قیمت رو به رشد مبلمان تهیه مبلمان جدید می‌تواند هزینه زیادی را به اقتصاد خانواده تحمیل کند، هزینه ای که شاید نتوانید از پس آن بر بیایید پس دست نگه دارید و با ما در این مقاله همراه شوید.

تعمیر پوسته پوسته شدن مبلمان چرمی

تعویض مبلمان

چرمی پوسته پوسته شده تنها راه حل ممکن برای داشتن دکوراسیون جدید نیست و شما با تعمیر مبلمان، تنها با صرف هزینه‌ای اندک و کمی زمان می‌توانید مبلمان چرمی قدیمی خود را به یک دست مبلمان شیک نو تبدیل کنید و باعث ایجاد تغییر در دکوراسیون منزل یا دفتر خود شوید.

قبل از اقدام به تعمیر رویه مبل چرم بهتر است با متخصصین تعمیر مبلمان مشورت نمایید و اگر چرم مورد استفاده در مبل شما قابلیت ترمیم دارد آنگاه اقدام به خرید وسایل مورد نیاز کنید. از گالری محصولات مبل روزبه دیدن کنید.

وسایل مورد نیاز برای تعمیر رویه مبل چرم

یک ماده شوینده رقیق
الکل

ماده ترمیم کننده چرم (نرم کننده)

كيت رنگ چرم 
پاك كننده چرم

1- اولین قدم در تعمیر رویه چرمی مبل تمیز کردن سطح مورد نظر در مبلمان چرمی است. بهتر است قبل از تعمیر با یک پارچه خیس و کمی ماده شوینده رقیق شده هر گونه گرد و غباری را از روی سطح مبلمان پاک کنید. پس از آن با استفاده از آب و یک اسفنج باقی مانده ماده شوینده را تمیز کنید. 
2- در قدم دوم پوسته های بالا آماده رویه مبل چرمی را بردارید، برای این کار از دستتان استفاده کنید و مراقب باشید خراش های عمیق وارد نکنید و فقط پوسته را جدا کنید. سپس با پارچه ای آغشته به الکل سایر پس مانده ها و پوسته ها را بردارید.

3- در قدم سوم ماده ترمیم کننده چرم را در سطح آسیب دیده بریزید و با دست آن را کاملا پخش نمایید، بهتر است این را ماده را تا چند سانت خارج از محدوده آسیب دیده پخش کنید. می توانید دستتان را هر از گاهی در اب خیس کنید و این پخش کردن را ادامه دهید تا ماده کاملا به رویه مبل نفوذ کند. پس از آن بگذارید خشک شود برای زودتر خشک شدن ماده ترمیم کننده چرم می‌توانید از سشوار استفاده کنید. توجه کنید که سشوار باید در فاصله مناسب باشد و حرارت غیر مستقیم به سطح مورد نظر وارد کند تا ماده ترمیم کننده ترک برندارد یا تکه تکه شود.

4- با استفاده از الکل یا یک سنباده بسیار نرم محل مورد نظر را دست بکشید تا ماده ترمیم کننده اضافه پاک شود و سطح هموار و یک دستی به دست آید. توجه داشته باشید مصرف زیاد الکل باعث از بین رفتن ماده ترمیم کننده می شود پس در مصرف آن دقت کنید.

5- با استفاده از کیت رنگی که تهیه کرده اید رنگ مورد نظر مبلمانتان را آماده نمایید و سطح مورد نظر را رنگ کنید. با یک بار رنگ کردن لایه نازکی رنگ خواهد شد برای همین نیاز است چندبار این رنگ کردن تکرار شود تا سطح ترمیم شده را کاملا پوشش دهد.
سطح مبل را با یک پاک کننده دست بکشید تا رنگ اضافه برداشته شود و سطح کاملا یک دست شود.

 

نکته: برای تمیز کردن سطوح آسیب دیده از پاک کننده هایی که دارای آمونیاک استفاده نکنید زیرا آمونیاک موجود در آنها باعث آسیب رسیدن به رنگ و ماده ترمیم کننده مبل می‌شود

.
از آنجایی که پوسته پوسته شدن رویه مبل چرمی به گونه ای است که اگر جلوی آن گرفته نشود به سایر قسمت های مبل می رسد بهتر است در همان ابتدای امر نسبت به ترمیم مبلمان چرمی خود اقدام نمایید تا مشکل به سایر قسمت ها سرایت نکند.

نویسنده: مهاجر
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
3.8

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید