آدرس 

شعبه اول:پونک، خیابان اقبال پور، بین کوهسار ۱۳ و ۱۴
شعبه دوم:پاسداران,میدان هروی,ابتدای پیچ شمس آباد,پلاک32

تلفن تماس

۰۹۱۲۲۳۸۰۳۲۸

Menu
دانستنی ها

دکوری جدید با تعمیر مبلمان قدیمی

دکوری جدید با مبلمان قدیمی

بسیاری از ما علاقه خاصی به مبلمان قدیمی داریم. مبلمان‌هایی که شاید متعلق به ده‌ها سال پیش باشند و برای ما خاطرات زیادی دارند یا از بزرگتری به ما ارث رسیده باشد. با روند رو به رشد زندگی‌های مدرن، استفاده از مبلمان قدیمی جای خود را به مبلمان جدید داده است. فاصله گرفتن از هر آنچه که یادآور گذشته است برای بسیاری خوشایند نیست و دوست دارند با وجود مدرن شدن زندگیشان هنوز آثاری از وسایل خاطرانگیز را در کنار خود داشته باشند.
صنعت جدید تعمیرات مبل به ما این امکان را می‌دهد که با ایجاد تعمیرات اساسی در مبلمان قدیمی، آنها را متناسب با دکوراسیون روز خانه‌مان تغییر دهیم و از آنها دوباره در چیدمان خانه استفاده کنیم.
در این مطلب سعی داریم شما را با چند مورد از تعمیرات مبل و تغییرات مبلمان قدیمی آشنا کنیم. شاید یکی از آن مبلمان‌های قدیمی خاطرانگیز در انبار شما پیدا شود که برایتان بسیار عزیز است. بهتر است با خواندن این مقاله با راه‌های برگرداندن این نوع مبلمان به دکوراسیون خانه آشنا شوید.

استفاده از کمدهای قدیمی چوبی 

شاید در اکثر خانه‌ها یک کمد قدیمی چوبی وجود دارد که به خاطر رنگ و رو رفته بودن و خراش‌هایی که روی آن افتاده است دیگر مناسب استفاده در دکوراسیون خانه نیست. با این کمد ممکن است خاطرات زیادی داشته باشید و دوست ندارید آن را دور بیاندازید. بهتر است دست نگه دارید و به جای دور انداختن به فکر تعمیر و تغییر آن باشید. تعمیر مبلمان چوبی کار بسیار راحتی است. این تعمیرات اگر در سطح وسیعی نباشد و محدود به چند خراش جزیی که نمای کمد را بهم ریخته است باشد ممکن است تنها با استفاده از یک گردو یا لوازم آرایشی زنانه یا گچ پاستل به آسانی حل شود. اگر کمد چوبی شما دارای شکاف و خراش‌های بزرگ است، می‌توانید با استفاده از بتونه کاری چوب آن را مقاوم سازی کنید و با استفاده از یک رنگ مناسب بر روی بتونه یک تحول اساسی در کمد به وجود آورید.

استفاده از عسلی‌های قدیمی

شاید شما هم در خانه چند عسلی قدیمی دارید که جلوی دست و پا را گرفته اند و می‌خواهید از شر آنها راحت شوید. اما لازم است بدانید که عسلی‌ها جای زیادی برای تعمیر و تغییر دارند. عسلی مورد نظر را رنگی مطابق با سلیقه تان بزنید پس از خشک شدن رنگ، تنها با چسباندن یک شیشه رنگی یا آینه بر روی آن می‌تواند آن را به یک عسلی شیک و جذاب در کنار کتابخانه برای قرار دادن چند کتاب، گذاشتن گلدانهای گل در کنار پنجره یا استفاده از آن در زیر آینه‌های قدی استفاده کرد. اگر عسلی‌ها، پایه‌های قوی دارند و به درد نشستن می‌خورند می‌توانید با دوخت کوسن‌های رنگی جذاب آنها را به چارپایه‌هایی برای نشستن کودکان تبدیل کنید.

استفاده از درب‌های قدیمی

از درب‌های قدیمی می‌توان پس از رنگ زدن آنها استفاده‌های گوناگونی کرد، برخی از این درها به دلیل طرح و نقش زیبایی که دارند تنها با نو شدن رنگ آنها مناسب استفاده به عنوان تاج تخت استفاده کرد. همچنین با چسباندن چندین چوب لباسی بر روی آن می‌توان به عنوان زیرسازی برای آویزان کردن وسایل در راهروها، اتاق‌های بزرگ و ... استفاده کرد.

استفاده از گنجه‌های قدیمی

گنجه‌ها، دراورها و میز توالت‌های قدیمی ممکن است یاآور خاطرات بسیاری برای ما باشد و به همین دلیل دل کندن از یک گنجه آسیب دیده کار راحتی نیست. در این مواقع می‌توانید با تغییر رنگ گنجه و دستگیره‌های آن و همچنین خارج کردن برخی کشوهای آن و قرار دادن سبد در آن کشوها از آنها دوباره استفاده کرد. تبدیل یک گنجه‌ی قدیمی به جا کفشی یا جایگاهی برای قرار دادن وسایل کودکان در اتاق کودک ایده بسیار جذابی است.

استفاده از تخت خواب‌های قدیمی

از تخته خواب‌های قدیمی با تغییر در ابعاد و اندازه تخت آن می‌توان به عنوان پایه ای برای ساختن یک مبل و راحتی کلاسیک استفاده کرد. تاج تخت خواب‌های چوبی قدیمی، دارای طرح‌های بسیار زیبایی بوده است که دل کندن از آنها را سخت کرده است. اگر شما یک تخت خاطر انگیز دارید و می‌خواهید همچنان آن را در کنار خود داشته باشید با تغییر کاربری، آن را به یک مبل زیبا تبدل کنید. این مبل کلاسیک مکان بسیار مناسبی برای مطالعه، استراحت و گذراندن اوقات خوش برای شما می‌تواند باشد.

نویسنده: مهاجر
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
5.0

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید