آدرس 

شعبه اول:پونک، خیابان اقبال پور، بین کوهسار ۱۳ و ۱۴
شعبه دوم:پاسداران,میدان هروی,ابتدای پیچ شمس آباد,پلاک32

تلفن تماس

۰۹۱۲۲۳۸۰۳۲۸

Menu
دانستنی ها

رفو مبل چرم

رفو و تعمیر مبلمان چرمی

مبلمان چرمی یکی از مبل‌های شیک و جذابی هستند که می‌توان از آن در هر خانه و اداره‌ای استفاده کرد. این مبلمان به دلیل ایستایی جنس آن، زیبایی چشمگیری دارد. مبلمان چرمی علاوه بر زیبایی از نرمی و راحتی زیادی برخوردارند که آنها را گزینه‌ای عالی برای کسانی که به مبلمان گرم و نرم علاقه دارند نموده است. 

مبلمان
معمولا با یک روکش از چرم مصنوعی رویه کوبی می شود که این روکش به خاطر نوع بافت آن به مرور زمان ممکن است آسیب ببیند. استفاده مکرر از مبلمان چرمی ممکن است باعث پوسته پوسته شدن رویه آن شود. اگر شما در خانه یا دفترتان از مبلمان چرمی استفاده می کنید بهتر است از راه‌حل‌های تعمیر و رفوگری آنها باخبر باشید. 
برای تعمیر پوسته پوسته شدن مبل چرمی کافی است با استفاده از یک رنگ مناسب محل پوسته شدن را رنگ بزنید. برای آگاهی از جزییات تعمیر آن، مطلب تعمیر پوسته پوسته شدن روکش مبل چرمی را بخوانید.

رفو روکش مبلمان چرمی

روکش مبلمان چرمی دارای بافتی پارچه ای است و ممکن است ابزار نوک تیز باعث پارگی یا سوراخ شدن آن شوند. شکاف‌ها و پارگی در مبلمان چرمی اگر پیش بیاید باید سریعا برای تعمیر و رفوی آن اقدام نمایید در غیر اینصورت این پارگی بیشتر شده و مبل از شکل طبیعی خود خارج می شود. برای تعمیر و رفوی روکش مبل چرمی نیاز به صرف هزینه هنگفت برای تعویض روکش آن نیست. گاهی پارچگی آنقدر کوچک و غیر قابل دیدن است که فقط لازم است یک رفوی کلی روی آن انجام شود تا مانع پیشرفت پارگی شود.
تعویض مبلمان یا تعویض روکش مبلمان چرمی مبلمان چرمی آسیب دیده برای افراد حساسی که به ظاهر خانه و دفتر خود اهمیت می دهند بسیار مهم است. اما اگر این افراد بدانند که به جای صرف هزینه ی هنگفت تعویض مبلمان یا تعویض روکش راه حلی کوچکی وجود دارد که مبلمان را مانند روز اول می کند حتما از آن استقبال خواهند کرد.

وسال مورد نیاز رفو و تعمیر مبلمان چرمی 

قیچی
شوینده مخصوص روکش چرمی
رنگ متناسب با رنگ روکش قدیمی مبلمان
چسب‌های غیر شیمیایی که به بافت چرمی مبل آسیب نرسانند.
یک تکه چرم نازک و انعطاف پذیر که به شکل دایره آن را بریده اید.
قبل از هرچیز با شوینده ای که تهیه کرده‌اید محل مورد نظر را بشویید. توجه داشته باشید که این شوینده باید از موادی باشد که به چرم آسیبی نرساند. ترجیحا شوینده های مخصوص چرم بهترین گزینه هستند.
پس از شستشو بگذارید خشک شود. اگر برای خشک شدن آن عجله دارید می توانید از باد گرم سشوار به صورت غیر مستقیم استفاده کنید.
تکه چرمی را که به شکل دایره بریده اید در میان بریدگی قرار دهید به گونه ای که کاملا زیر قسمت بریدگی قرار گیرد. لازم است این تکه چرم به شکل دایره بریده شود زیرا لبه دار بودن آن باعث برجسته شدن محل پارگی می شود. این تکه چرم باید بزرگتر از شکاف باشد تا کاملا زیر آن را بپوشاند.
با استفاده از چسب تهیه شده تکه چرم را زیر قسمت پاره شده بچسبانید. سعی کنید از چند لایه چسب استفاده کنید تا عمل چسبیدن به خوبی انجام شود. باید توجه داشته باشید که چسب هایی که بر پایه بنزین یا مواد نفتی هستند به بافت چرم مصنوعی آسیب وارد می کنند. پس در انتخاب چسب به پایه آن توجه کنید و چسب هایی بر پایه آب را انتخاب کنید.ف
در آخر اگر پارگی به شکل یک خط است، لبه های پارگی را در کنار هم روی تکه چرم بچسبانید. اگر پارگی در چند جهت است پس از چسباندن می توانید از رنگ متناسب با روکش مبل برای رنگ کردن محل پارگی استفاده نمایید تا رفوگری شما به سادگی قابل تشخیص نباشد. رنگ مورد نظر را با آب مخلوط کنید و چندین بار بر روی محل رفو بزنید. برای رنگ کردن از یک قلموی نرم استفاده کنید یا در صورت امکان رنگ را بر روی محل اسپری کنید تا بهتر بر روی کار بنشیند.
پس از رنگ زدن، اجازه دهید مبل چند ساعتی را در هوای آزاد باشد تا کاملا خشک شود. سپس با یک سمباد نرم اضافه های آن را سمباده بزنید تا سطح رفو یکدست و همسان شود.

 

تعمیرات مبل باید اصولی انجام شود. برای جلوگیری از پیشروی پارگی روکش مبل لازم است که سریعتر اقدام به تعمیر مبل نمایید. 

نویسنده: مهاجر
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
4.6

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید