آدرس 

شعبه اول:پونک، خیابان اقبال پور، بین کوهسار ۱۳ و ۱۴
شعبه دوم:پاسداران,میدان هروی,ابتدای پیچ شمس آباد,پلاک32

تلفن تماس

۰۹۱۲۲۳۸۰۳۲۸

Menu
دانستنی ها

نکاتی درباره تعمیر مبلمان

تعمیر مبل

مبلمان در دکوراسیون

مبلمان یکی از جنبه‌های تزیینی خانه‌های ایرانی محسوب می‌شود که دکوراسیون خانه را شکل و نظم می‌دهد. خرید مبلمان به دلیل تنوع و مدل های متفاوت آن می تواند هزینه سنگینی را در ابتدای زندگی به افراد تحمیل کند. تنوع و جذابیت مبلمان‌ها هر روز درحال تغییر است و حضور مدل‌های جدیدتر با رنگ‌های متنوع‌تر ممکن است افراد را نسبت به آنچه که در گذشته خریده اند دلسرد کند. مهمتر از آن زندگی اجاره نشینی و جابه جایی مداوم از این خانه به آن خانه که منجر به آسیب دیدگی وسایل بزرگی مانند مبلمان می‌شود نیز باعث افزایش این دلسردی می شود و در صاحبخانه دلزدگی به وجود می‌آورد. این دلزدگی حتی می‌تواند منجر به افسردگی و بی انگیزگی در افراد شود. معمولا در این مواقع  نیاز به یک تغییر اساسی در خانه حس می‌شود که با انجام آن بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

تعمیر مبلمان

از آنجایی که مبلمان مهمترین رکن دکوراسیون منزل است، اولین گام در اجرای تغییرات دکوراسیون، تغییر مبلمان خواهد بود. هزینه‌های زندگی در عصر جدید گاهی به ما اجازه اعمال این تغییرات را نمی‌دهد در نتیجه باید به دنبال راه‌حل‌های کم هزینه‌تری برای ایجاد تنوع و جذابیت در دکوراسیون خانه باشیم. 
در اینجا به نکاتی کاربردی برای تعمیر مبل و ایجاد تغییرات اساسی در مبلمان اشاره می‌کنیم که می‌تواند کمک زیادی کند به افرادی که توانایی تعویض مبلمان خود را ندارند یا به دلیل دلبستگی به مبلمان قدیمی خود نمی‌خواهند آنها را تعویض کنند.
یکی از ساده ترین راه های ایجاد تغییرات در مبلمان و دکوراسیون خانه این است که  شما می‌توانید با صرف هزینه‌ای اندک، متناسب با بودجه‌تان با سپردن مبلمان خود به دست افراد متخصص در زمینه تعمیر مبل و رویه کوبی جلوه ای نو به مبلمان خود بدهید. این افراد با ایجاد تغییرات در پارچه رویی مبل، تعمیر قسمت‌های فرسوده، تعمیر چرم، رویه‌کوبی و ... مبلمان شما را در حد مبلمان تعمیر می کنند.

رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبلمان یکی از روش هایی است که می توانید مبلمان خانه خود را به روزهای اوج برگردانید و جلوه ای نو به خانه خود بدهید. به تعمیر قسمت های آسیب دیده، تعویض روکش، تعویض فوم و اسفنج و تعمیر فنربندی مبلمان رویه کوبی می‌کویند. تقریبا همه مدل های مبلمان قابلیت رویه کوبی را دارند و شما بدون نگرانی می توانید مبلمانتان را به یک خدمات تعمیر مبل مطمئن بسپرید و منتظر یک مبلمان در حد نو برای خانه خود باشید

تعویض رویه مبل

گاهی مبلمان خانه کاملا سالم است و شما به دلیل تکراری شدن از طرح و رنگ آن خسته شده اید و دیگر از آنها خوشتان نمی‌آید برای همین اقدام به تعویض مبلمان می‌کنید. اگر دلیل شما این است بهتر است دست نگه دارید. شما می‌توانید به جای تعویض کل مبلمان فقط اقدام به تعویض رویه مبل کنید. 
تعویض رویه مبلمان باید توسط متخصصین این فن انجام شود. برای تعویض رویه مبلمان نیاز است پیش از هر چیز رویه مناسب مبلمان خود را انتخاب کنید. با توجه به تنوع طرح، رنگ و جنس رویه مبل در بازار انتخاب پارچه مناسب کار سختی خواهد بود در نتیجه باید قبل از اقدام به تعویض این پارچه را انتخاب کنید و درباره آن با تعمیرکار مبل خود مشورت نمایید. تعویض رویه باید با دقت فراوانی انجام شود زیرا رویه مبل قسمتی است که جلوه و زیبایی مبل را نشان می دهد.
اگر روکش مبل شما از یک طرح پارچه تک رنگ یک دست تشکیل شده باشد می‌توانید با انتخاب دو طرح پارچه متناسب جذابیتی صدچندان به مبلمان خود ببخشید. ترکیب رنگ‌ها با یکدیگر معجزه می کند و افسردگی و خمودی انسان را از بین می برد. سعی کنید با یک انتخاب جسورانه جلوه ای زیبا به مبلمان خود ببخشید.

رنگ کاری مبلمان

اگر مبلمان شما چوبی است به راحتی می توانید با انتخاب یک رنگ مناسب تحول زیادی در مبلمان خود ایجاد کنید. برای این کار کافی است قسمت های چوبی را رنگ کرده و بگذارید خشک شود. سعی کنید از رنگ های مکمل رویه مبل استفاده کنید که جذابیت بصری بیشتری را ایجاد نماید.
چند نکته کوچک برای تعمیر مبل در خانه

رفو کردن پارگی و فرسودگی رویه مبل

ممکن است مبلمان شما در اثر جابه‌جایی یا اتفاقی ناخواسته پاره یا فرسوده شده باشد و این پارگی و فرسودگی در معرض دید قرار داشته باشد. در این مواقع با کمی سلیقه می توانید پارگی و فرسودگی مبل را به زیبایی آن تبدیل کنید. کافی است یک پارچه کیپور با گل های بزرگ که هم خوانی رنگی با رویه مبلتان دارد انتخاب کنید. گل های پارچه را جدا کنید و با چسب در محل پارگی بچسبانید. شما حتی می‌توانید این گل‌ها را روی پارگی رویه بدوزید و از گلدوزی برای پوشاندن عیب مبلمان استفاده کنید.

ایجاد تغییرات رنگی در مبلمان

 در بسیاری مواقع شما فقط از رنگ مبلمانتان خوشتان نمی‌آیدو به فک تعویض مبلمان می‌افتید. برای ایجاد تغییر در مبلمانی که جذابیت رنگی اش را از دست داده کافی است چند کوسن در رنگ های دوس داشتنی بدوزید و روی مبل قرار دهید. ایجاد تضاد رنگی کمک زیادی در تغییر دکوراسیون شما خواهد داشت.

تعمیر مبل

گروه تعمیرات مبل و رویه کوبی مبل روزبه با بهرمندی از بهترین مشاوران و مجریان تعمیرات تخصصی انواع مبلمان، تعویض رویه مبل، مقاوم سازی رویه و زیره مبل، تعمیر کاناپه، رنگ کاری، رویه کوبی با کمترین زمان و بهترین نتیجه آماده ارائه خدمت رسانی به تهرانی های عزیز می باشد.


نویسنده: مهاجر
0 نظرات
رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید